PASTEL DAYLONG NO:22 MAT RUJ ÜRÜN İNCELEMESİ

15 Şubat 2016 Pazartesi

Günaydın ve iyi haftalar..
Bugün son zamanlarda ses getiren Pastel Daylong mat ruj serisine ait 22 numaralı renginden bahsedeceğim. Mat rujlar son zamanlarda çok revaçta. Aslında bunu hakediyorlar da. Kış mevsiminde ise koyu renk rujlar kıyafetlerimzle çok uyumlu olunca ben de mat bordo ruj arayışındaydım ki; Pastel markası Daylong serisinden üç renk daha çıkardı yakın zamanda. Ben aslında en koyu rengi olan no:23'ü almaya niyetliydim fakat onu arayıp bulamayınca 22 numaralı rengini aldım ve aslında aradığım ruju bulmuş oldum farkında olmadan.
Ürünün swatchlanmış hali bu şekilde. Sanki hafif bir morluk var gibi ilk bakışta. Bu tonlarda rujları da sevdiğim için denemek için aldım dediğim gibi. Fakat uyguladığımda ve likit formda olan ruj kuruduğunda aslında tam bir bordo oldu. Belki kişinin ten rengine göre vs. de renk tonu değişiklik gösteriyor olabilir.
Ürünün kalıcılığı ve yapısı ise harika. Matve özellikle koyu rujlarda kısa sürede dudağın iç kısmında silinmeler, renkte dalgalanmalar olabiliyor. Fakat Pastel'in Daylong serisindeki bu rujlarda tüm gün kalıcılık korunuyor. Rengin dudağın tamamında eşit dağılımı tüm gün devam ediyor. Veee asıl önemli şeylerden biri ise kurutma yapmıyor. Mat rujların çoğu sürüldüğü anda dudağı geriyor; bazıları ise ruju temizledikten sonra aşırı kurutma yapıyor. Bunda her ikisi de olmadı. 
Sadece koyu renk olduğu ve likit formda olduğu için ruju muntazam sürmek bir tık daha zor. Dudak kalemi ile dudağı çerçevelemenin büyük faydası olacaktır. Daha önce instagram hesabımda paylaştığım fotoğraflardan birinde bu ruju uygulamıştım. O görseli burada da paylaşyıyorum ki uygulanmış halini de yansıtabileyim.Benim Pastal Daylong No:22 ile  ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Kısacası bu ürünü almayı düşünen herkese hiç düşünmeden tavsiye ediyorum. 
Sizler bu seriyi kullandınız mı veya kullanmayı düşünüyor musunuz, yorumlarınız nelerdir? Yorum bırakın lütfen.

İyi haftalar :)Paylaşmak Güzeldir!

12 yorum:

 1. BU rengini olmasa da kalıcılığını duyduktan sonra açık tonlu bir tane edineceğim
  Yazın çok bilgilendirici olmuş teşekkürler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuduğun için ben teşekkür ederim :)

   Sil
 2. renk çok güzel paylaşım için teşekkürler seni takipteyim ben de beklerim
  http://guzelvekulturluyum.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim canım okuduğun için :)
   Ben zaten takipteyim seni :)

   Sil
 3. Ayy bu rengi de cok guzelmis! Gule gule kullanin

  YanıtlaSil
 4. Oo baya sıyahımsı bır renkmiş,gule gule kullan yakışmış sana, bende patlak durur bu sanırım en begendıgım renk bu serının 19 nolu rengi oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay çok teşekkür ederim canım :)
   Ben de 19 numarayı merak ettm şimdi

   Sil

Blogger Widget