ŞEKERSİZ 21 GÜN VE DİĞER YENİ KARARLAR

25 Mart 2017 Cumartesi

Bu ara kararlar alıp duruyorum ama diğer kararlarımdan farkı aldığım an uygulamaya başlıyorum. Zaman aşımına uğramasına müsade etmiyorum.
Yeni kararlara gelmeden evvel 21 gün şeker orucu nasıl gidiyor ondan bahsedeyim. Bugün 5. gündeyim ve çok şükür ki henüz şeker krizim gelmedi. Belki de hiç gelmeden atlatıcam bu 21 günü. Çünkü hala kafada bittiği fikrini savunuyorum. Ancak zamanlama önemli tabi. Ben de bugüne dek bir günü bile göze alamazdım. O gün geldiğinde zaten evren hakikaten mesaj vermeye başlıyor. Bu sadece şeker konusunda değil tüm hususlarda böyle. Biraz daha mesajları okuyabilsek daha kolay olacak her şey.
5 günü kuru meyve ve muzla atlattım. Doğada kendiliğinden var olan gıdalardan aldım şekeri. Bir de son zamanlarda dikkat çeken chia tohumu var. Bugün onunla bir tarif hazırladım.
                                                    

Puding desen değil, smoothie desen değil. Ama benim çikolataya düşkünlüğüm baskın olduğundan kakaoya kesinlikle ihtiyacım vardı. Henüz tüketmedim buzdolabında bekleme aşamasında. Ama tadına baktım tabi ki bildiğimiz pudinglere göre yavan fakat amaç zaten beslenme alışkanlığını değiştirmek.
Bir de hayır demeye devam ediyorum. Bi lokmadan bi şey olmaz düşüncesine son. Olur efendim! İkramlara, doğum günü pastalarına hayır diyorum. Tadına dahi bakmak yok ve inanın gram zorlanmıyorum.
Buradan diğer 21 günlük kararlarıma geliyorum. 21 günü kendimce açıklayayım. 21 gün kilit bir zaman dilimi  21.günden itibaren başarmaya çalıştığımız şey her neyse artık alışkanlık haline geldiği bilinmekte. Ben önce yaptığım meditasyon ve imajinasyon çalışmalarında 21 gün uygulamasını yapmaya başladım. Sonra açıklamalarını ve ifade ediş şeklini çok beğendiğim Aşkım Kapışmak'ın bir konuşmasında kendimizi disipline etmek, kendimize samimi olmak konusunda yaptığı irdelemelerde 21 güne değindiğini gördüm. Bir şeyi yapmaya veya yapmamaya karar verdiğimiz an bizi o yoldan döndürücek şeylerin katlanarak hatta normal şartlarda hiç karşımıza çıkmayacak kadarıyla yolumuzu kesmeye çalıştığından bahsediyordu. 21 günün yaptığı okumalarda, uygulamalarda yoğun olarak karşıma çıkmasıyla 21 gün her şeyi azaltma kararı verdim. Ancak biraz belirsiz niyetlerle başladım busefer. Spesifik bir şey belirtmedim o nedenle de belki bazı şeyleri eskisinden yoğun yaptığım da oldu. Örnek olarak özellikle son 1 yıldır sıfır dedikodu yokken o sürede resmen dedikodu yapmaya başladım. Veya cidden hiç karşıma çıkmayacak insanlar karşıma çıkmaya başladı yine. Zaten benim en büyük niyetim de aslında geçmişten arınmak, geçmişi serbest bırakmak. Fakat bunu yaparken bir yol haritam yok elimde ve hal böyle olunca da kısır döngü devam ediyordu hala. Yani açıkçası o 21 gün yalan oldu, kendi kendini imha etti.
Ancak hala tatminsizlik ve bir şeyleri değiştirmeli hissi baskın bi şekilde varlığını sürdürmeye devam ettikçe de yeni bir karar geldi kendiliğinden
Aslında çok çok çok uzun zamandır olmak istediğim şey kendi öz doğamla uyum içinde olmak. Ve bunun için gerçekten kendi başıma kalmaya, kendimi dinlemeye ihtiyacım var. Çünkü öz doğam ne diyo, ne istiyo, ne hissediyo bunu bilmem lazım. Kültürel kodlar, kendi kendime yaptığım baskı, nefsim, egom etrafımı o kadar sarmış ki çünkü buna varmam gerçekten zor, uzun bir yol çünkü. Bu esnada ihtiyaç duyduğum şey belli insanlardan; ne istediğini bilmeyen, net olamayan, enerjimi emen, bu spiritüel yolculuğumda katkısı olamayacak kişilerden gerçekten sadece bir süre boyunca uzak kalmaktı. Olmak istediğim halimle tanışınca zaten bir şeyler birileri kendi kendini imha edecek zaten. Fakat sosyal hayat buna izin vermiyor malum. Hayatımda olan herkesi ayrı ayrı sevdiğimden, e hayır da diyemediğimden bi döngü içinde dönüp duruyordum. Tam diyorum ki tamam sıfırladım şuan belli sosyal çerçevede devam edebileceğim bir süre tık biri bi yerden karşıma çıkıyo. Herkes sosyal, duygusal açlığını bastırma niyetinde halbuki.
Ama ona anlayış, buna anlayış.... bu esnada kendi ruhsal durumumdan bahsediyorum, hiçbir şeye enerjim olmadığından, gerçekten dengemi koruyamadığımdan da bahsediyorum ancak değişen bir şey yok. Ben bir türlü sıfırlayamayan, ama bir türlü de denge durumuna gelemeyen hale geldim. Hatta dengem günden güne sarsılmaya başladı.                                                  Bir de strese dayalı sağlık problemlerimin de son zamanlarda aralıkları gitgide sıklaşmaya başlayınca artık dedim ki tamam alarm veriyor. Ama bu değerli, ama onun yeri başka vs diye diye kendi niyetinden uzaklaşıyorsun. Senin istediğin iletişim şekliyle karşıdakinin yaklaşımı uymayan kim varsa 21 gün bunu yapmıyosun. Hatta bunun kararını dün sabah verdim önce belli  sosyal çevreme durumu aktarıp öyle başlayacaktım ki maksat ayıp olmasın. Sonra yakın arkadaşlarım kendin için bi şey yaparken niye başkalarını düşünüyosun deyince (genelde benim kafam bu konularda geç ayıkır) o an anladım ki bu bana sadece zaman kaybetirir ve an itibariyle başlıyorum. Ve başladım.
Ve bir yandan üzülerek iletişime karşılık vermiyorum. Sizlerden de bunu ayıplayacaklar olacak, belki bu hareketi destekleyenler olacak belki. Etik kurallar dahilinde ayıp görülebilir ancak ihtiyaç duyduğum bir boşluk var ve anlaşılamadığım bir gerçeklik var.
Ha bir de bunun kişilerle ilgili ya da kişisel bir durum olmadığını da belirteyim çünkü listede en değer verdiklerim var....

Paylaşmak Güzeldir!

8 yorum:

 1. Sevgili, olmasın, sen en iyisisin

  :)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba! Blogunuzu yeni kesfettim :) deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi hemen değerlendiricem :) Bende bekliyorum muhakkak:)https://lavvienrose.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler :)
   Ben de geliyorum hemen

   Sil
 3. Şekersiz yaşayamam :( Benim bloğuma da beklerim güzellik <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında kelimelerle sınırlıyoruz hayatımızı :)
   Hemen geliyorum :)

   Sil
 4. Ben ekmek, gazlı içeceklere savaş açmış durumdayım. Gün aşırı kaynar su içip duruyorum. Tüm vücudtta uzun süre gezinmes, nedeniyle. sevgilerr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu bilmiyordum. Paylaşım için teşekkürler :)
   Sevgiler

   Sil
 5. Great post!

  You have a nice blog!

  Would you like to follow each other? (f4f) Let me know on my blog with a comment! ;oD

  Have a great day!

  xoxo Jacqueline
  www.hokis1981.com

  YanıtlaSil

Blogger Widget