SPİRİTÜEL YOLCULUĞUM

14 Mart 2017 Salı

Bu yazma işi pek rate almadı gibi ancak ben içimden geldiği müddetçe devam edeceğim.
Bir yandan da moda ve kozmetiği de bırakmış değilim.

Biraz spiritüel yolculuğumdan bahsetmek istiyorum bu sefer. Umarım bunu yaparken aktarmak istediklerimi aktarmak istediğim şekilde yazıya dökebilirim. Bu yolculuğa ne zaman nasıl başladım ben de tam bilmiyorum esasen. Tetikleyen şeyler oldu elbette ama bakış açım yönüm yolam rotam ne ara buraya döndü ben de anlamadım ancak hiç bi zaman da metacı sadece gördükleriyle bi şeyleri değerlendiren biri de olmadım. Kişileri olayları değerlendirirken altta yatan dinamikleri ele alırdım hep ancak bunu kendime hiç yönelmemiştim sanırım. Ne var ki bu spiritüel yolculukta sen ben yok. Hepimiz bütünün bir parçasıyız.

Bu alanda derinleşmek ya da doygunluğa ulaşmak için çeşitkli kişisel gelişim adı altında ancak geçmiş hayat dinamiklerini de ele alan bireysel ve grup çalışmalarına katılmaya başladım ve tüm enerjimi dikkatimi buraya odaklamış buldum kendimi. Sanırım bir şeylerin cevabını çok sorduğum, aradığım, ancak cevap alamadığım şeyler çoğalmıştı. Aslında bu bi anlamda da farkındalığımın artması. Farkındalık konusunda şu var ki benim şahsi düşüncem; bir kere farkındalığa düştü mü başka seçenek yok çözüceksin. Yoksa arafta kalıyor insan.
Neyse buralara gelecek yazılarımda tekrar değinirim. Ben anlatmaya devam edeyim. Çalışmalara katılırken bir yandan da bilinç altı ve davranış odaklı kitaplar okumaya başladım. Hepsi de tavsiye edilen kitaplar oldu. Zaten ilgi bir şeye kayınca aslında kendiliğinden karşına çıkan şeyler de ona yönelik oluyor. Bu esnada kendi kendime çalışma yapmaktan hep kaçındım neden bilmiyorum. Meditasyon, imajinasyon gibi bireysel yapabiliceğim şeylerden hep kaçtım.
Sonra bi ara yorulduğumu, yıldığımı farkettim ancak o ruhani doyumsuzluk da devam etmekteydi. Fakat bi dönem devam edemedim her şeyi o an orada bıraktım.
Ama dedim ya o yola girdim bi kez. Yine de karşıma çıkan kitaplar, videolar beni spiritüel yolculuğuma çekmeye devam etti.
Bu sefer kendimi meditasyon yaparken buldum. 21 gün önemli biliyorsunuz kilit bi rakam. 21 gün akşam yatmadan meditasyon yaptım sonrasında kendimi hep meditasyona koşarken buldum. Bu süreçte inanılmaz rahat ve derin uyumaya başladım.
Meditasyonun yanında serbest bırakma çalışmaları yapmay başladım. Serbest bırakma hepimiz için en gerekli olan çünkü öyle tahmin ediyorum ki sizlerin de serbest bırakması kurtulması arınması gereken pek çok olumsuz enerjiler blokajlar var.
Bu esnada yakın çevremle farkındalık sohbetlerim sürerken çok alakasız bi şekilde tanıştığım biri ile kendi spiritüel çalışmaları ve tecrübeleri ile ilgili konuşup ondan aldığım tavsiyelerin içinde buldum kendimi. Çeşitli videolar belgeseller kitaplar derken bir yandan da hayatım akıştayken ve tabi ki realitede de gelişmeler olmaktayken bir de baktım ki her şey çok hızlı gelişmeye dönüşmeye başladı.
Bu tarz çalışmalarda niyet çok önemlidir. Ve artık bir niyetle başlayıp aktif sabırla akışta kaldığımda niyet ettiğim şeylerin çok hızlı ani şaşırtıcı ve beklenmedik şekilde önüme döküldüğüne şahit olmaya başladım. Sonra dedim ki tamam oluyo dönüşüm gerçekleşiyo ve bundan sonra her şey çok daha hızlı gelişecek.

Paylaşmak Güzeldir!

1 yorum:

Blogger Widget